نصب پادویش روی لپ‌تاپ‌های ویندوز ده نسخه ۱۸۰۹

علائم و نشانه‌ها

  1. بعد از نصب پادویش روی آخرین نسخه ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۸۰۹) و ریست سیستم، سیستم به حالت ریکاوری می‌رود. (ریز علائم را در بخش علت مساله بخوانید)
این مساله در نسخه‌های پادویش ۲.۵.۳۱۲.۳۹۹۰ به بعد برطرف شده است.

علت مساله

این مساله در صورتی که کلیه شرایط زیر برقرار باشد رخ می‌دهد:

  1. ویندوز شما آخرین نسخه ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ می‌باشد.
  2. مکانیزم Secure Boot روی بایاس سیستم شما فعال است. (در صورتیکه این مکانیزم غیرفعال باشد یا بایاس شما این گزینه را نداشته باشد، مشکلی نخواهید داشت)
  3. سیستم شما از نسخ قبلی ویندوز ارتقا پیدا نکرده است، بلکه نصب جدیدی از ویندوز ۱۰ می‌باشد. (در صورتیکه ویندوز شما ابتدا نسخه‌ای قبل از ۱۶۰۷ بوده و به نسخه ۱۸۰۹ ارتقا یافته است به این مشکل برخورد نمی‌کنید

توجه کنید که اگر هر یک از موارد بالا برقرار نباشد مشکل رخ نمی‌دهد.

علت این مساله تغییری در سیاست‌های میکروسافت در زمینه درایورها می‌باشد که به تازگی و در آخرین نسخه‌های ویندوز در حال اعمال می‌باشد. به علت این تغییر سیاست، ویندوز با توجه به امضای دیجیتال درایورها، از بارگزاری انواع خاصی جلوگیری می‌کند و این مساله منجر به بالا نیامدن سیستم خواهد شد.

راه‌حل‌ سریع

نسخه پادویش خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید. لطفا جهت دریافت آخرین نسخه به صفحه دانلود سایت پادویش مراجعه نمایید.

در صورتیکه سیستم شما به چنین مشکلی دچار شده است، ابتدا امکان Secure Boot را از طریق بایاس سیستم غیرفعال نمایید. سپس پادویش را ارتقا داده و در صورت نیاز مجددا Secure Boot را فعال نمایید.

این مساله در نسخه‌های پادویش ۲.۵.۳۱۲.۳۹۹۰ به بعد برطرف شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>