راهنمای ساخت فایل msi جهت نصب پادویش در شبکه توسط اکتیو دایرکتوری

مساله

 1. دسترسی به فولدرهای اشتراکی پیش‌فرض ویندوز ADMIN$ در شبکه بسته است و به همین علت امکان استفاده از امکان اکتشاف و نصب از راه دور روی کنسول پادویش وجود ندارد. از چه طریقی می‌توان پادویش را در شبکه نصب نمود؟
 2. چگونه پادویش را با استفاده ازمکانیزم Group Policy در Active Directory ویندوز بر روی کلاینت توزیع و نصب نمایم؟
 3. آیا روشی برای ساخت فایل نصب msi از ضدویروس پادویش وجود دارد؟

راهکار

ساخت فایل نصب msi از ایجنت پادویش جهت نصب در شبکه بخصوص در زمانی که نیازمندی‌های نصب از راه دور (مانند باز بودن پورت 445 و دسترسی به ADMIN$) وجود ندارد کاربرد دارد.قبل از شروع کار برای این کار به موارد زیر نیاز دارید:

 1. فایل نصب ایجنت پادویش: این همان فایلی است که در کنسول مدیریتی پادویش به عنوان Upload Push Install Agent آپلود می‌شود و در واقع برنامه نصب سایلنت (بدون واسط کاربری) پادویش می‌باشد. این برنامه نصب در نام خود دارای عبارت Agent می‌باشد. (به عنوان مثال PadvishTSAgent_En v2.5.261.3764.exe)
 2. فایل تنظیمات نصب rgc: ساخته شده توسط امکان Generate Install Config در کنسول مدیریتی پادویش
 3. نرم‌افزاری جهت تبدیل exe به msi: که از اینترنت قابل دریافت است. به عنوان مثال در این راهنما از MSI_Wrapper_Pro_8_0_26 استفاده شده است.

در جریان انجام این کار دقت کنید که فایل msi ساخته شده باید شامل فایل rgc نیز باشد تا ضدویروس هنگام نصب بتواند آدرس سرور خود را پیدا کرده و تحت آن رجیستر شود.  در نتیجه ابتدا فایل نصب ضدویروس در کنار فایل rgc در یک پوشه قرار داده می‌شود و سپس با نرم‌افزار معرفی شده آن را به msi تبدیل می‌کنیم.

راهنمای گام به گام

در این بخش مراحل انجام کار با فرض نصب بودن نرم‌افزار MSI_Wrapper_Pro_8_0_26 شرح داده شده است:

 1. ابتدا فایل rgc را با کنسول پادویش ساخته و در کنار فایل agent در یک پوشه قرار داده و سپس نرم افزار MSI_Wrapper_Pro را اجرا نمایید و گزینه Next را کلیک کنید. (شکل زیر)
 2. اطلاعات را مطابق شکل پر نمایید و دکمه Next را کلیک نمایید. (نام فایل agent  در تصویر به PadvishTSAgent.exe  تغییر داده شده و با فایل rgc ساخته شده در پوشه ای به نام MSI قرار گرفته است)
 3. اطلاعات درخواستی را مانند تصویر زیر تنظیم نمایید.
 4. دکمه Create New  را کلیک کرده و سپس دکمه Next را کلیک نمایید.
 5. اطلاعات درخواستی را مانند تصویر زیر تکمیل نمایید.(تنظیم مربوط به قسمت Product Icon اختیاری می‌باشد)
 6. در صفحه بعدی فقط دکمه Next را کلیک نمایید.
 7. در صفحه بعد دکمه Advanced را کلیک نمایید.
 8. در پنجره باز شده تنظیمات را مطابق تصویر زیر اعمال نموده و دکمه OK  را کلیک نمایید.
 9. در پنجره بعدی دکمه Next را کلیک نمایید.
 10. در پنجره بعدی دکمه Next را کلیک نمایید.
 11. در پنجره بعدی دکمه Build را کلیک نمایید.
 12. در پنجره بعدی دکمه Open Folder را کلیک نمایید. (شکل زیر)
 13. فایل msi شما جهت نصب آماده است.
  این فایل را روی یک سیستم تست نمایید و در صورت موفقیت می‌توانید از آن برای نصب پادویش از طریق اکتیودایرکتوری یا روش‌های دیگر استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>