در صورت بستن CDROM پرینترهای HP LaserJet 1100 نیز بسته می‌شوند.

مساله

  1. کنترل ابزار پادویش اجازه کار به پرینتر HP LaserJet 1102 را نمی‌دهد. چه باید کرد؟ این دستگاه به عنوان CDROM شناخته می‌شود و تا CDROM باز نشود پرینت انجام نمی‌گیرد.

علت مساله

این مساله در مورد پرینترهای HP سری 11xx در مورد انواع DLPهای نرم‌افزاری منجمله پادویش رخ می‌دهد.

علت این است که درایور این پرینترها اتصال دستگاه مجازی سی‌دی‌رام خود را چک کرده و اگر متصل نباشد به خیال اینکه پرینتر به دستگاه متصل نیست اجازه پرینت را نمی‌دهد.

توضیح بیشتر:

این پرینترها مانند بسیاری از مدل‌های دیگر، هنگام اتصال به سیستم چندین دستگاه مختلف را به سیستم معرفی می‌کنند. به عنوان مثال یک پرینتر/اسکنر ممکن است دستگاه‌های زیر را متصل کند: پرینتر، اسکنر، سی‌دی‌رام، فلش. از سی‌دی‌رام و فلش جهت نصب درایور پرینتر استفاده می‌شود. در این سری از پرینتر‌های HP، درایور پرینتر به جای تست اتصال خود پرینتر، از اتصال/عدم اتصال سی‌دی‌رام برای فهمیدن اینکه دستگاه متصل است یا خیر استفاده می‌کند.

راهکار اول – به‌روزرسانی درایور پرینتر

از آنجاییکه این مساله در مورد انواع DLPهای نرم‌افزاری رخ می‌دهد، شرکت سازنده پرینتر درایور خود را به‌روز کرده و این نقیصه را برطرف کرده است.

جهت آپدیت درایور می‌توانید به سایت HP مراجعه کرده و آخرین درایور مربوطه را دانلود کنید.

راهکار دوم – استثنا کردن پرینتر در پادویش

در صورتیکه آپدیت درایور ممکن نبوده یا به علت گستردگی کلاینت‌ها دشوار باشد، می‌توانید دستگاه سی‌دی‌رام پرینتر را در کنترل ابزار پادویش مجاز نمایید.

برای این کار از دو روش می‌توانید استفاده کنید:

  1. استفاده از بخش ابزارهای مورد اعتماد (Trusted Devices) در کنترل ابزار، همه سی‌دی‌رام‌های مربوط به این دستگاه‌ها را یافته و استثنا کنید.
    این روش امن‌تر و ساده‌تر است، اما اشکالش این است که اگر سیستمی دارای پرینتر بعدا به جمع کلاینت‌های شما اضافه شود باید این کار را برای آن تکرار کنید.
  2. از روش استثنا برحسب VendorID و ProductID استفاده نمایید. (روش انجام این کار)
    در این روش سی‌دی‌رام‌ها بر اساس مولفه VendorID و ProductID استثنا می‌شوند و اگر بعدا پرینتری از این نوع اضافه شود نیز به صورت خودکار در همین قاعده قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>